Satış Sözleşmesi

İş bu satış sözleşmesi, www.YukumYolda.com (kısaca “Yükümyolda” veya “Satıcı”) hizmetlerinden faydalanmak için www.YukumYolda.com internet sitesine kaydolan veya Yükümyolda mobil uygulamasını indirip kaydolanlar (kısaca “Kullanıcı”) arasında akdedilmiş olup, Yükümyolda (Satıcı) ile Yükümyolda’nın hizmetlerini satın alan Kullanıcıları (kısaca “Alıcı”) arasında hangi şartlarda hizmet verileceğini belirler.

1. 18 yaşından küçük kişiler Yükümyolda hizmetlerini kullanamazlar.

2. Alıcı, Yükümyolda aracılığı ile kredi kartı (Visa, MasterCard, American Express) ile satın aldığı Yükümyolda hizmet paketi ödemesini yapabilir. Ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Banka transferi ve kredi kartı ile ödeme haricindeki ödeme yöntemleri (posta çeki gibi) gibi ödeme yöntemleri kabul edilmez.

3. Sunulan hizmetlerin fiyatları, www.YukumYolda.com üzerinde aksi belirtilmedikçe Türk Lirası cinsinden verilmiştir.

4. Yükümyolda aracılığı ile herhangi bir yük taşımacılık veya aracılık hizmeti verilmemektedir. Yükümyolda, sadece Kullanıcılarının temel taşımacılık süreçlerini internet üzerinden yönetebilmelerini sağlayan yazılım hizmetini sağlamakta ve sektörle ilişkili tanıtım ve reklamları internet üzerinden yayınlamaktadır. Bu faaliyetleri için üçüncü şahıslarla işbirliği yaparak hizmet sunmaktadır. Fatura, ödeme onayının alınmasıyla Kullanıcı profilinizde belirtilen fatura bilgileri ile düzenlenerek fatura adresinize postalanacaktır.

5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, hava muhalefeti ve benzeri hallerde) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep ile sözleşme konusu ürün ve hizmetlerin süresi içinde Alıcı’ya teslim edilememesi veya sunulamaması halinde Yükümyolda, 7 (yedi) iş günü içinde bildirecek olup, bu takdirde siparişin iptal edilerek, Alıcı’nın talep etmesi halinde alınan ürün/hizmet bedelinin, satın alınan paketin kullanılmayan araç ataması adedi kadar ki kısmının ücretini 30 (otuz) iş günü içerisinde iade etmeyi kabul eder.

6. Satıcı, kendisinden kaynaklanan teknik sebeplerden dolayı Alıcı’nın ilanlarını/ihalelerini Yükümyolda sistemi üzerinde yayınlayamaması durumunda, eğer Alıcı talep ederse Alıcı’nın satın aldığı hizmetin kullanılmayan araç adedi ve/veya yayınlanamayan ihale adedi kadar ki kısmının ücretini 30 (otuz) iş günü içerisinde iade etmeyi kabul eder.

7. Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır.

8. Sözleşme konusu ürün ve hizmetler, siparişin bedelinin ödenmesini takip eden en geç bir iş günü içerisinde Alıcı’ya sunulmaya başlanacaktır. Kullanıcının siparişi iptal etmesi halinde ödediği hizmet bedeli, hizmet kullanım miktarı düşülerek Alıcı’nın talebi halinde 30 (otuz) gün içinde kendisine ödenir.

9. Alıcı, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürün ve hizmetlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV ve hizmet bedeli, ödeme şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup, satın alınan ürün ve hizmetler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda hizmet  bedeline ilişkin satın alma onayı verdiğini kabul ve beyan eder. Yükümyolda mobil uygulamasını indirip kullanan, ve/veya www.YukumYolda.com internet sitesi üzerinden Kullanıcı kaydı açan bireysel ve tüzel kişiler yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu hükümleri uygulanır.

10. Yükümyolda’dan satın alınan hizmet paketleri satın alma tarihinden itibaren on iki (12) ay süre ile geçerlidir. Bu sürenin sonunda satın alınan fakat kullanılmayan/harcanmayan paket bakiyesi devredilemez ve geçerliliğini yitirir.