Kullanıcı Sözleşmesi

Aşağıda şartlarını okuyacağınız bu sözleşme bir Fleksnet Lojistik ve Ticaret A.Ş.  (Bundan böyle kısaca “Fleksnet” olarak anılacaktır) markası olan YukumYolda.com (kısaca “Yükümyolda” olarak anılacaktır) üyeleri arasında akdedilmiş olup, üyelerine hangi şartlarda hizmet vereceğini belirler. Yükümyolda, yük verenlerin, nakliyeci ve lojistik firmaların temel taşımacılık yönetimi ihtiyaçların internet ortamında yönetebilmelerini sağlayan hizmetler sunar.

Yükümyolda’ya üye olunması ile üyeler, Yükümyolda üyelik sözleşmesinin üye tarafından kanunen fiil ehliyetine sahip olduğunu kabul ederler.

İletişim bilgilerimiz şöyledir : Adres: Fleksnet Lojistik ve Ticaret A.Ş, Barbaros Mahallesi Halk Caddesi No:8 A-2 Ataşehir/Istanbul – Turkiye, Kozyatağı Vergi Dairesi, 3880825136, İnternet adresi: www.yukumyolda.com,   E-posta: info@yukukumyolda.com, Telefon: 0216 576 56 66 / 67, Faks: 0216 576 56 68

Bu üyelik sözleşmesi Yükümyolda üzerindeki hizmetlerinden faydalanan tüm üyeler, kullanıcılar ve ziyaretçiler için bağlayıcıdır. Yükümyolda internet sitesini ve mobil uygulamalarını (mobil uygulamaya kısaca “Uygulama”, Yükümyolda hizmetlerinin verildiği www.yukumyolda.com, mobil uygulama ve diğer bağlı yazılımların bütünü “Sistem” olarak anılacaktır) kullananlar, ister ziyaretçi (ziyaretçi: üye olmayan ama Yükümyolda servislerinden sınırlı biçimde yararlananlar), ister üye (üye: YukumYolda.com’a ve Uygulamaya kaydolanlar) olsunlar bu sözleşme hükümlerince hareket etmeyi taahhüt etmiş demektir. Sözleşme metninde geçen “Kullanıcı” kelimesi, “üye” ve “ziyaretçi”leri de içerir. Yükümyolda, iş bu sözleşmedeki şartları ön bildirimde bulunmak zorunda olmadan istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. Bu koşullar tüm Kullanıcılar ve sunulan hizmetlerden faydalanan diğer herkes için geçerlidir.

A-Yükümyolda Nedir ve Nasıl Kullanılır?

1. Yükümyolda, yük verenlerin nakliyecilerin ve lojistik firmalarının internet ortamında tek bir platformda buluşmalarını ve temel taşımacılık süreçlerini yönetebilmelerini sağlayan hizmetler sunar.

2. Yükümyolda’nın hizmet taahhüdü sadece YukumYolda.com’a üye olmuş ve hizmet paketlerinden birisini satın almış ve/veya Uygulamayı indirip kullanan Kullanıcılarla sınırlıdır.

3. Yükümyülda ve dolayısıyla Fleksnet'in yetki ve sorumluluğu ; yük veren, Lojistik Firma ve Komisyoncu gibi gerçek ve tüzel kişileri (kullanıcılar) internet ortamında buluşturma hizmeti vermekle sınırlı olup, bunun dışında yukumyolda.com kullanıcılarının kendi arasındaki hukuki ve ticari ilişkilerden, borç-alacak ilişkilerinden kaynaklanan sorumluluğu yoktur, yükümyolda.com; internet sisteminde elektronik olarak yayınlanan ihaleler, spot araç talepleri, açılan yük taşıma emirleri ve bunun gibi kullanıcılar tarafından oluşturulan kayıtlardan bu kayıtların gerektirdiği işlerin yapılmasından yada yapılmamasından, yükümlülük ve taahhütlerin yerine getirilmesinden yada getirilmemesinden ,meydana gelebilecek zarar ve ziyandan hiçbir şekilde ve şartta sorumlu değildir. Kullanıcılar arasında internet ortamındaki teklif ve kabuller ve sonuçları ve aralarındaki hukuki ilişki sadece ve sadece kendilerini bağlamakta olup, yükümyolda.com ve Fleksnet bu hukuki ve ticari ilişkide taraf değildir. Kullanıcılar kendi aralarında meydana gelen hukuki veya ticari sorunda yükümyolda ve Fleksnet'e rücu edemeyeceklerini, maddi ve manevi tazminat talebinde bulunmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler.

4. Yükümyolda ve dolayısıyla Fleksnet, yük veren tarafından yükü taşıyacak nakliyecinin seçilmesi, ticari anlaşmanın yapılması, yükün zamanında teslim alınması, yükün zamanında teslim edilmesi ve benzeri tüm ticari yükümlülüklerin yerine getirilmesi süreçlerinden sorumlu değildir.

5. Yükümyolda ve dolayısıyla Fleksnet, yükün hasarlanması, bozulması, çalınması, oluşacak bir kazadan dolayı can ve mal kaybı, çevreye verilecek zarar dan dolayı kullanıcılar ve etkilenen taraflar arasında ortaya çıkabilecek her türlü problemden veya oluşabilecek zararlardan kesinlikle sorumlu değildir.

6. Kullanıcınin Yükümyolda mobil uygulamasını kaldırması halinde, cihazını değiştirdiği durumlarda (önceki cihazından uygulamayı kaldırmalıdır) veya Uygulama kurulumu sırasında Kullanıcı tarafından verilen GSM cep telefonu numarasının değişmesi halinde, cihazına/yeni cihazına yeni baştan Uygulama kurulumu yapması gerekir.

7. Uygulamanın ilk kurulumu sırasında Kullanıcı tarafından verilen bu GSM cep telefonu numarasının iptali veya değişmesi halinde Kullanıcı’nın o güne kadar edindiği haklar-imkanlar sona erebilir. Akıllı cihaz kayıp/çalıntı durumunda, Kullanıcı Yükümyolda’ya yukarıda belirtilen iletişim bilgilerini kullanarak haber vermelidir .

8. Yükümyolda Kullanıcılarının Yükümyolda ve Uygulama imkanlarından, özelliklerinden ve servislerinden yararlanabilmeleri için data erişimi açık bilgisayar veya akıllı mobil cihaza (cep telefonu, tablet bilgisayar) sahip olmaları, Yükümyolda Uygulamasını mobil cihazlarına yüklemeleri, kendilerinden alınacak bilgileri ve uygulama kullanımındaki tüm izinleri içeren bu  Bilgilendirmelerde yazılı esas-kurallar dahil olmak üzere Yükümyolda Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmeleri ve bu arada Yükümyolda tarafından kayıtlı e-posta hesabına gönderilecek kodları (aktivasyon kodu, şifreler ve  diğer kodları) uygulamaya girmeleri veya e-posta mesajındaki yönergeyi izleyerek hesaplarını aktif hale getirmeleri gerekir.

9. Uygulama tarafından istenen firma ve/veya kişisel bilgileri (cep telefonu, isim, soyisim gibi) ilgili kısımlara muhakkak ve doğru biçimde girilmelidir. Bu bilgilerin yanlış girilmesinden kullanıcılar sorumludur. Kullanıcılar kişisel ve/veya firma bilgilerinde her zaman düzeltme ve değiştirme yapabilirler.

10. Kullanıcı Sözleşmesi, sistemlerimizde ve internet sitemizde yer almasının yanısıra akıllı cihazınıza yüklediğiniz Uygulamadan da erişilebilmektedir. Sözleşmeyi kabul etmeden önce gizlilik kurallarımız ile uyuşmazlıkların çözüm mekanizmalarına, Yükümyolda kullanımınıza dahil önemli hususlara ilişkin aşağıdaki bilgileri ve ayrıca diğer detaylı bilgileri ve kuralları içeren tüm Kullanıcı Sözleşmesi şartlarını incelemenizi rica ederiz. Bilgilendirmeleri ve Sözleşmenizi www.YukumYolda.com adresinden her zaman ulaşabilirsiniz.

11. Kullanıcı olarak dilediğiniz zaman yukarıda belirtilen iletişim kanallarından veya yukumyolda.com’a giriş yaparak sistem üzerinden çevrimiçi müşteri hizmetleri destek kaydı oluşturarak sözlü veya yazılı bildirim ile, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve ceza ödemeksizin Kullanıcı Sözleşmesi’nden cayabilir, yine her zaman aynı şekilde sona erdirebilirsiniz;

12. Yükümyolda’da Kullanıcı bilgilerinin gizliliği, korunması, işlenmesi-kullanımı, ticari -elektronik iletiler-iletişimler ve diğer hususlarda aşağıda cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları-Politikası ve Kullanım Şartları geçerlidir.

13. Kullanıcı bilgileri, kanuni mercilere açıklanabilir. Kullanıcı tarafından herhangi bir surette verilen ve kullanım sırasında Yükümyolda’nın işleyişi gereği edinilen bilgileri, her türlü Kullanıcı işlemleri için süresiz olarak veya Yükümyolda’nın öngöreceği süre ile kayda alınır, dijital veya manyetik arşivlerde saklanır. Kullanıcı bilgileri, yalnızca öngörülen amaçlar için kullanılır. Kişisel bilgileriniz yasal olmayan amaçlar için, ticari ve reklam amaçlı kaygılarla hiç bir kişi ya da kurumla paylaşılmaz.

14. Yükümyolda herhangi bir zamanda bilgilendirme-duyuru veya reklam amaçlı sistem/uygulama içi mesaj veya e-posta mesajı gönderebilir, her türlü elektronik iletişim yapabilir.

15. Yükümyolda Kullanıcılar’ı belirtilen amaçlar ve kapsam dahilinde yapılacak bu işlem, işlenme, erişim sağlama ve paylaşmalar ile taraflarlarına ticari elektronik iletiler gönderilmesine, ticari ve diğer iletişimlere muvafakat etmiş, izin vermiş ve bilgilerinin bu amaçlar ile alındığını onaylamış olurlar.

16. Yükümyolda, Fleksnet veya Fleksnet’in iş ortaklarıyla birlikte geliştireceği farklı servislerde bilgilerinizin bu kurumlarla paylaşılmasına izin vermiş sayılırsınız. Fleksnet’e bu durumda herhangi bir sorumluluk atfedilemez.

17. Yük veren durumundaki kullanıcıların, Yükümyolda sisteminde belirlemiş oldukları kayıtlı isim, adres ve telefon numarası gibi bilgileri ile araç talebi/yük ilanı bilgileri yük taşıma anlaşmasının yapılabilmesi amacı ile YukumYolda.com ve mobil uygulamasına üye Kullanıcılar ile paylaşılacaktır. Yükümyolda, sisteminde kayıtlı isim, adres ve telefon numarasının nakliyeciler ile paylaşılmasından dolayı kullanıcılar arasında ortaya çıkabilecek her türlü problemden veya oluşabilecek zararlardan kesinlikle sorumlu değildir.

18. Yükümyolda ve dolayısıyla Fleksnet, sisteminin kullanılması ile oluşacak verilerin tüm fikri haklarına sahiptir. Yükümyolda, söz konusu veri ve bilgilerle kullanıcı üyelik bilgilerini açıklamadan demografik bilgiler içeren raporlar düzenleyebilir veya bu tarz bilgileri veya raporları kendisi kullanabilir ve bu rapor ve/veya istatistikleri iş ortakları ile üçüncü kişilerle bedelli veya bedelsiz paylaşabilir. Bu işlemler Yükümyolda Gizlilik Politikası hükümlerine aykırılık teşkil etmez.

19. Yükümyolda, herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir.

20. Yükümyolda, güvenlik şüphesi doğuran kullanıcı işlemlerinden dolayı ilgili kullanıcıların Online Ödeme Yöntemi aracılığı ile ödeme yapma imkânını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin veya Online Ödeme Yöntemi kullanımının geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Yükümyolda’nın kullanıcılarına veya üçüncü kişilere karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

21. Yükümyolda, Kullanıcıların sistemden yararlanmaları sırasında ortamda bulunduracakları dosyaların, mesajların bazılarını veya tamamını uygun göreceği periyotlarla yedekleme ve silme yetkisine sahiptir. Yedekleme ve silme işlemlerinden dolayı Yükümyolda sorumlu tutulmayacaktır.

22. Yükümyolda, Sistem üzerinde Kullanıcılar tarafından oluşturulan yük taşıma ihaleleri ve spot araç taleplerine yine başka Kullanıcılar tarafından verilen fiyat tekliflerine kesinlikle müdahale edip değiştirmemekte, işlem komisyonu veya benzeri adlarla fiyatlara bir ekleme yapmamaktadır. Kullanıcıların verdiği fiyat tekliflerinden ve tekliflerin kabul edilmesi veya edilmemesinden Yükümyolda sorumlu değildir.

23. Yükümyolda, Kullanıcılar tarafından açılan taşıma iş emirlerine araç ataması ve atanan araçların durum bilgilerinin güncellenmesinden ve diğer girilen bilgilerden sorumlu değildir.

24. Yükümyolda’dan satın alınan hizmet paketleri satın alma tarihinden itibaren on iki (12) ay süre ile geçerlidir. Bu sürenin sonunda satın alınan fakat kullanılmayan/harcanmayan paket bakiyesi devredilemez ve geçerliliğini yitirir.  

B-KULLANICI’NIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

1- Kullanıcı, işbu sözleşmenin tamamını okuduğunu, içeriğini tamamen anladığını ve sözleşmede belirtilen ve www.YukumYolda.com alan adlı internet sitesinde de yer alan tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğini ve onayladığını kabul ederek, belirtilen bu hususlar ile ilgili olarak herhangi bir itiraz ve defi ileri sürmeyeceğini şimdiden beyan ve gayri kabili rücu taahhüt etmektedir. Kullanıcıların kişisel güvenliğinin sağlanması maksadıyla fiziki ve yazılım araçları ile güvenlik önlemleri alınır. Kullanıcıların kişisel bilgilerinin korunması için, Hacker -siber saldırılar için Yükümyolda tüm önlemleri alsa da herhangi bir sorumluluk altına giremez. Paylaşılan kişisel bilgilerin tüm sorumluluğu kullanıcıya aittir.

2- Kullanıcı, Yükümyolda tarafından verilen hizmeti hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, şiddet ve intihara özendirici amaç için, kumar/yarışma/bahis gibi amaçlarla başkalarını rahatsız ve taciz edecek, ilaç-uyuşturucu madde kullanımını özendirecek, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca başkalarının Yükümyolda üzerinden verilen hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet ve işlerde bulunamaz. Kullanıcı, yukarıda belirtilen kısıtlamalara uymayı, Yükümyolda’ı dolandırıcılık amacı ile kullanmamayı şimdiden kabul ve taahhüt eder.

3- Kullanıcı, kendisinin belirlediği şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez. Kullanıcı’nın işbu sözleşme ile sahip olduğu kullanım hakları sadece kendisine aittir, başkalarına devredilemez. Şifrenin başka kişiler tarafından kötü niyetle kullanılmasından da doğrudan Kullanıcı sorumlu olup, Yükümyolda bu sebeple ödemek zorunda kalacağı her türlü adli/idari para cezası ve/veya tazminat için Kullanıcıya aynen rücu hakkına haizdir. Yükümyolda’ya kayıt olurken ve giriş yaparken kullandığı şifreyi belirlerken kolay tahmin edilebilecek, ardışık sayılardan oluşan, doğum tarihini veya kullanıcı hakkında kolayca tahmin edilebilecek başka bir bilgiyi içeren şifre belirlemeyin. Şifrenizi güvenlik altına alın ve kimseyle paylaşmayın.  Hesabınızın başkası tarafından kullanıldığını düşünüyorsanız derhal bu durumu Yükümyolda’ya e-posta adresine mail atarak ya da telefonla iletmelisiniz.

4- Kullanıcı, Yükümyolda’ya üye olurken belirlediği şifrenin güvenliğini sağlamanın kendi sorumluluğu altında olduğunu, gereken önlemleri almayı, diğer üyelerin üyelik hesaplarını, kullanıcı adlarını, şifrelerini kullanmamayı, verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı ve kendilerine ait şifreleri başkalarıyla paylaşmamayı, aksi halde bundan doğacak hukuki ve cezai sorumlukların kendisine ait olacağını; üye hesaplarının yetkisi olmayanlar tarafından kullanıldığını veya şifrelerinin başkalarının eline geçtiğini öğrendiklerinde bu durumu derhal Yükümyolda’ya bildirmeyi; Yükümyolda’nın üyelerin şifrelerinin, üyelik hesaplarının, kullanıcı adlarının üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesinden sorumlu tutulamayacağını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı, kendi Yükümyolda hesabını (profilini) oluştururken doğru ve kendisine ait bilgiler sunmalıdır ve üyelik hesabı kullanılarak yapılan tüm eylemlerden Kullanıcı sorumludur.

5- Kullanıcı, Yükümyolda üzerinden verilen hizmetlerden faydalanan diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına, ticari sırlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı ve/veya bunları kullanmamayı, üçüncü kişi ve kuruluşların kullanımına sunmamayı, başka birinin adını veya diğer kişisel bilgilerin kullanarak diğer kullanıcıları yanıltmaya çalışmamayı, sistem içerisindeki bilgileri yetkisiz olarak kopyalamaya çalışmamayı kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı, Yükümyolda’yı kullanan diğer kullanıcıların kişisel, firma işlem bilgileri ve mali hesaplarındaki bilgilerin toplanması, kaydedilmesi ve depolanması gibi eylemlerde kesinlikle bulunamaz. Diğer kullanıcılara lojistik/taşımacılık hizmetleri alanı dışında bir ürün ve/veya hizmet satışı yapmamayı kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde Yükümyolda’nın bu yüzden kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalacağı her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için kullanıcı ve/veya üyeye aynen rücu edilecektir.

6- Kullanıcı, kanunen yasak bilgiler içeren mesajlar, zincir posta, yazılım virüsü gibi üçüncü şahıslara zarar verebilecek içerikleri dağıtamayacağını; diğer kullanıcıların mobil cihazlarındaki bilgilere ya da yazılıma zarar verecek program ve/veya bilgiler göndermemeyi, mobil uygulamayı kullanmalarından ötürü üçüncü şahısların maruz kalabilecekleri her türlü zarar ve ziyanı tazmin edeceklerini kabul ve taahhüt eder.

7- Kullanıcı, Yükümyolda üzerinden verilen hizmetlerden faydalandığı sürece Fikir ve Sanat Eserleri Yasası, Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Türk Ticaret Kanunu, Patent Haklarının Korunması Hakkında Kanun, Türk Ceza Kanunu, Borçlar Kanunu ve diğer mevzuat hükümleri ile Yükümyolda tarafından yayınlanan bildirimlere riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi kabul ve taahhüt eder. Aksi taktirde Yükümyolda’nın kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kaldığı her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için kullanıcı ve/veya üyeye aynen rücu edilir.

8- Kullanıcı, Yükümyolda tarafından verilen hizmetlerin ve yazılımların telif hakkının Yükümyolda’ya ait olduğunu, bu yazılımları hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtmayacağını kabul ve taahhüt eder.

9- Kullanıcı, Yükümyolda’nın servisleri vasıtasıyla kullanıcılar tarafından sağlanan içeriklerden, proje ihalesi, spot araç talebi/ihalesi, taşıma iş emri gibi tüm kayıtlardan Yükümyolda’nın ve dolayısıyla Fleksnet’in hiçbir şekilde sorumlu olmadığını, Yükümyolda’nın yayın hve hzmet ilkelerine ve yasalara aykırı olan içeriği yayından kaldırma hakkına sahip olduğunu kabul ve taahhüt eder.

10- Kullanıcı, vereceği bilgilerin doğru olduğunu, yayınlayacağı tüm içeriğin ve bilgilerin, mesajların, duyuruların Yükümyolda ile hiçbir ilgi ve bağlantısı olmadığını ve bunların sadece kendisini bağlayacağını beyan, kabul ve garanti eder. Buna rağmen Yükümyolda tarafından ödenmek zorunda kalınan adli/idari para cezaları ve/veya tazminatlar Kullanıcı’ya aynen rücu edilir.

11- Kullanıcı, Yükümyolda’yı izinsiz olarak sadece ve doğrudan ticari tanıtım alanı olarak kullanamaz, bu site aracılığıyla izinsiz ürün/hizmet tanıtımı/satışı yapma veya satış kanallarına yönlendirme girişiminde bulunamaz. Yükümyolda, kendi takdirine göre, Yükümyolda’yı bu amaçlarla kullandığını tespit ettiği üyelerin üyeliklere son verme ve/veya içeriklerini silerek yayından kaldırma hakkına sahiptir.

12- Kullanıcı, yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisinin sorumlu olduğunu, üyeliği iptal edilse bile, üye olduğu süre içindeki hareketlerinden de sorumlu olduğunu kabul ve taahhüt eder.

13- Kullanıcı, üyelikten ayrılması durumunda Yükümyolda’dan herhangi bir hak talep edemez. Daha önce satın almış olduğu hizmet paketlerinden kullanılmayan miktar iade edilmez.

14-Kullanıcının, Yükümyolda’yı kullanan diğer Kullanıcılar ile iletişimi kendi sorumluluğu altındadır.  Kullanıcılar arasında doğabilecek hukuki ve cezai uyuşmazlıklardan Yükümyolda ve dolayısıyla Fleksnet sorumlu tutulamaz. Kullanıcılar tarafından yapılan içerik paylaşımları ve Yükümyolda sisteminin kullanımı (ihale duyuruları, verilen teklifler, araç talepleri, taşıma iş emirleri, araç atama ve diğer işlemler) tamamen kendi sorumluluklarındadır. Kullanıcı yorumları, mesajları, sorular ve diğer bilgi paylaşımlarından da Yükümyolda ve Fleksnet sorumlu değildir. Yükümyolda ve Fleksnet, Yükümyolda sistemine kaydedilen tüm bilgi ve veriyi saklama yahut farklı mecralarda kullanma hakkına sahiptir.

15-Kullanıcı tarafından uygulamaya girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, bilgi ve işlemin mahiyetine göre günümüz teknik imkanları ölçüsünde alınmıştır. Bununla beraber, söz konusu bilgiler akıllı cihazınızda da yer aldığından (ki bir kısım bilgiler sadece cihazınızdadır) her bakımdan korunmaları ve ilgisiz kişilerce erişilememesi için gerekli tedbirlerin alınması sorumluluğu Kullanıcı’ya aittir.

16-Kullanıcı sistemin düzgün çalışmasını engelleyecek, sistem kapasitesini zorlayıcı veya zarar verici eylemlerde bulunamaz. Kullanıcı, Yükümyolda hizmetlerinin bir kısmını veya tamamını dağıtma, kopyalama gibi eylemlerde bulunmamayı kabul ve taahhüt eder.

17-Kullanıcı; suça yönlendirebilecek paylaşımlar yapmamayı, Hukuken yasaklanmış içeriklere sahip paylaşımlar yapmamayı, Yasa dışı/ırkçı/küfür-hakaret içerikli/kişisel hak ve özgürlükleri ihlal edici/ üçüncü kişi-kurum- kuruluşlara zarar verici nitelikte paylaşımlar yapmamayı, diğer kullanıcılar için zarar verici nitelikte ve doğru olmadığını bildiği paylaşımlar yapmamayı bu tür paylaşımların olması durumunda Yükümyolda ve dolayısıyla Fleksnet’in hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve taahhüt eder.

18- Kullanıcı, Kullanıcı verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından veya kullanılmasından dolayı gelebilecek zararlardan ötürü Yükümyolda’nın sorumlu tututalamayacağını kabul ve taahhüt eder.

19- Kullanıcı paylaşımlarının üçüncü kişiler tarafından izinsiz şekilde kullanılmasından, paylaşılmasından veya yayınlanmasından dolayı gelebilecek zararlardan Kullanıcı, Yükümyolda’nın sorumlu olmayacağını kabul ve taahhüt eder.

20- Kullanıcı, Yükümyolda sisteminde çerez (cookie/tanımlama bilgileri) kullanıldığını, çerezlerin bir internet sitesinin kullanıcının bilgisayarındaki sabit diskte çerez dosyasına aktardığı bilgi parçaları olduğunu, bunların kullanıcıların YukumYolda.com’da gezinmesine olanak sağladığını ve gerektiğinde siteye erişen kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun içeriklerin hazırlanmasına yardımcı olduğunu beyan, taahhüt ve kabul eder.

21- Kullanıcı, Yükümyolda’ya üye olurken Kullanıcı Sözleşmesini onaylamak ve üyelik sonrası Web Sitesi içerisindeki hareketleri esnasında, veri sorumlusu Yükümyolda ile paylaştıkları ad, soyad, elektronik posta adresi, telefon numarası gibi kişisel verilerinin (“Kişisel Veri/ler”) Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanun’da belirlenmiş olan esaslar çerçevesinde işlenmesine, 3. kişilere aktarılmasına açıkça rıza gösterdiğini kabul ve beyan eder. Kişisel Veriler’in işlenmesi, 3. kişilere aktarılması Kullanıcı ile Yükümyolda arasında kurulan hukuki ilişkiye dayanmaktadır. Kişisel Veriler Yükümyolda ve iştirakleri tarafından işbu sözleşmesel ilişki kapsamında ve Yükümyolda ve iştiraklerinin sözleşmesel ilişkisi bulunan iş ortakları tarafından pazarlama, analiz, istatistik gibi amaçlarla işlenebilir, 3. kişilere aktarılabilir veya anonimleştirilerek kullanılabilir. Buna ek olarak Kullanıcılar Kişisel Verileri dışındaki yük ilanı/ihale bilgileri (yükün cinsi, yüklee ve boşaltma adresleri, araç tipi, yük lokasyonu gibi) ile Yükümyolda sistemi üzerindeki tüm davranışları ve benzeri verilerinin (“Veri/ler”) Yükümyolda, Yükümyolda veya Fleksnet iştirakleri ve iş ortakları tarafından kaydedilmesi, işlenmesi ve listelenmesinde ve/veya anonimleştirilerek analizlerde 3. kişilerle hizmetin daha iyi sağlanması veya çeşitli uygulamaların veya programların Yükümyolda üzerinde çalıştırılabilmesi için anonim şekilde kullanılmasına açık rızalarının olduğunu kabul ve beyan ederler.

22- Fleksnet markası Yükümyolda ‘ya üye olunması ile birlikte kullanıcı üye ; a- Fiil ehliyetine sahip gerçek yada tüzel kişi olduğunu ,vergi mükellefi olduğunu kabul ve beyan eder b-İş bu sözleşme kapsamında taahhüt yada teklif edilen taşımacılık hizmetini alabilmek veya hizmetini verebilmek için TC Kanun ve yönetmelikleri ile belirlenen her türlü belge,yetki ve izinlere sahip olduğunu ,bu belge ,yetki ve izinlerin geçerli ,gerçek ,usul ve yasaya uygun olduğunu kabul ve beyan eder. Üye olunduğu tarihte ibraz edilen yetki, izin veya belgelerin sonradan herhangi bir sebeple geçersiz olması usul yada yasaya uygunluğunu yitirmesi durumunda yükümyoldayı yazılı olarak derhal bilgilendireceğini ve üyeliğini derhal sonlandıracağını kabul ve taahhüt eder. c- Gerçek kişiliğin ve tüzel kişiliğin herhangi bir sebeple son bulması ,(fiil ehliyetinin yitirilmesi) ,vergi mükellefliğinin yitirilmesi vs.sebeplerle sözleşme kapsamında usul ve yasaya uygun ticari faaliyet yapılamayacak duruma gelinmesi halinde üye,yükümyoldayı yazılı olarak derhal bilgilendirileceğini ve üyeliğini sonlandıracağını kabul ve taahhüt etmektedir. d-Yukarıdaki durumların yükümyolda tarafından kendiliğinden tespit edilmesi halinde hiçbir ihbar ve ihtara hacet kalmaksızın üyelik ve sözleşme yükümyolda tarafından feshedilecektir. Taşımacılık faaliyeti için gerekli belge ,yetki ve izinlerin sahteliğinden ,usul ve yasaya aykırılığından ,bu nedenle doğabilecek zararlardan dolayı yükümyolda nın hiçbir sorumluluğu yoktur.Yukarıdaki a-b-c-d maddelerindeki ; taahhüt, kabul ve beyanların üye tarafından yerine getirilmemesi nedeniyle yükümyolda nın zarara uğraması halinde bu zararların tazmini için üyeye rücu edileceğini taraflar karşılıklı olarak kabul ve beyan ederler.

C-YÜKÜMYOLDA’NIN YETKİLERİ

1- Yükümyolda her zaman için tek taraflı olarak Kullanıcıya verilen hizmeti sürekli veya geçici durdurabileceği gibi herhangi bir sayfasındaki ya da hizmetindeki üye erişimini neden belirtmeksizin ve uyarmaksızın, erteleme, sınırlama ve yok etme hakkına sahiptir. Bu durumdan dolayı Yükümyolda sorumlu tutulamaz.

2- Yükümyolda, kayıtlarını eksik giren ve Yükümyolda servislerinin işbu üyelik sözleşmesi ile sair kullanım koşullarına uygun olmadığını tespit ettiği üyelerin hesaplarını hiçbir açıklama yapmaksınızın sistemden dondurma, silme, iptal etme hakkına sahiptir. Ayrıca Yükümyolda, kendi belirleyeceği zaman dilimi boyunca güncellenmediğini tespit ettiği üyelerin hesaplarını da hiçbir açıklama yapmaksınızın sistemden çıkarma hakkına sahiptir.

3- Yükümyolda, www.YukumYolda.com alan adlı internet sitesinin ve Uygulamanın kesintisiz veya hatasız olacağını ya da sitenin, mobil uygulamanın veya içeriğinin kullanılmasıyla ya da mobil uygulamaya bağlantı yapılmasıyla belirli sonuçların elde edileceğini garanti etmemektedir. Yükümyolda, Kullanıcıların www.YukumYolda.com alan adlı internet sitesinden veya mobil uygulamasından yükledikleri dosyalarda virüs ya da kirletici veya bozucu özellikler bulunmadığını da garanti etmemektedir. Yükümyolda, doğrudan, dolaylı veya arızi zararlar, netice kabilinden doğan zararlar ve cezai tazminatlar da dahil olmak üzere, www.YukumYolda.com alan adlı internet sitesinin ve mobil Uygulamasının kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz, bu tür durumlarda herhangi bir zararın tazmini halinde ilgili üye ve/veya kullanıcıya rücu hakkı saklıdır.

4- Yükümyolda, Kullanıcılardan gelen içeriği, e-postayı, mesajları ya da sayfalarda bulunan herhangi bir iletiyi neden göstermeden reddetme, geciktirme, geç yayına alma veya yayınlamama hakkına sahiptir.

5- Yükümyolda’da reklam ve tanıtım faaliyetlerinin yasal hakları sadece Yükümyolda’ya veya Yükümyolda’nın yetki verdiği kuruluşlara aittir. Bu reklamların kullanım yetkisi ise sadece Yükümyolda’ya aittir. Yükümyolda internet sitesinde ve/veya mobil Uygulamasında başka web sitelerine, reklamcılara veya farklı hizmetlere tanıtım linki verebilir. Yükümyolda’nın kontrolü dışında olan bu sitelerin gizlilik ve güvenliği konusunda Yükümyolda sorumluluk almamaktadır.

6- Yükümyolda Kullanıcı isimlerinin ve e-postalarının ve diğer ilgili bilgilerin izinsiz ve yetkisiz kişiler tarafından herhangi bir nedenle toplanması yasaktır.

7- Yükümyolda  tarafından sunulan tüm hizmetler en az 18 yaşını tamamlamış kanunen reşit bireyler ve tüzel kişiler içindir. Tüzel kişi olan üye ve yetkilendirdiği Kullanıcılardan 18 yaşından küçük olanlar Yükümyolda Uygulamasını ve hizmetlerini kullanamazlar. Bu nedenle Yükümyolda üyeleri, 18 yaşından küçük kullanıcı yetkili Kullanıcı olarak tanımlayamazlar. Eğer bir ebeveyn çocuğunun Yükümyolda Uygulamasına kendi rızası olmadan kişisel bilgi girdiğini fark eder ise bu durumu Yükümyolda ile yukarıda belirtilen iletişim bilgilerini kullanarak haber verebilir ve Kullanıcı bilgilerinin silinmesini talep edebilir. Yükümyolda bilerek 18 yaş altındaki çocuklardan bilgi talep etmez. Yükümyolda, eğer herhangi bir şekilde 18 yaşın altındaki bir kullanıcının Yükümyolda ile kişisel bilgi paylaştığını fark ederse, bu bilgileri Yükümyolda veritabanından siler.

8- Yükümyolda, teknik nedenlerden kaynaklanan her türlü içerik, ihale, iş emri, araç atama, fiyat teklifi ilan yayınlama ve güncelleme hatalarından sorumlu olmayıp, dilediği zaman YukumYolda.com internet sitesinde yer alan bilgi ve içerikleri güncelleyebilir, değiştirebilir.

9- Yükümyolda, Kullanıcı tarafından beyan edilen her türlü bilgiyi ve Yükümyolda sistemine girilen her veriyi, www.Yukumyolda.com alan adlı internet sitesinde ilan edilen Gizlilik Politikası ile açıklanan kullanımlar, işbu sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerini ve www.YukumYolda.com alan adlı internet sitesinin ve mobil uygulamasının işletilmesi için gereken uygulamaların yürütülmesini ifa, kendisi tarafından belirlenen istatistiki değerlendirmeler ve Yükümyolda haricindeki sair markalar tarafından ortaya koyulan reklam, tanıtım, anket, kampanya ve doğrudan pazarlama amacıyla gereken sürelerde kullanabilir ve saklayabilir. Ancak; Kullanıcı bizzat aksini talep etmediği sürece Yükümyolda,  www.YukumYolda.com alan adlı internet sitesinde belirtilen iş ortakları dışında üçüncü kişilerle hiçbir suretle paylaşmaz ve Kullanıcı bilgilerinin Yükümyolda tarafından bu şekilde kullanımına ve saklanmasına rıza gösterdiğini kabul ve beyan eder. Fleksnet; Yükümyolda uygulamasını farklı bir kurum veya şirket ile geliştirmek istediği takdirde bilgilerinizin bu kurumlarla paylaşılmasına izin vermiş sayılırsınız. Fleksnet’e bu durumda herhangi bir sorumluluk atfedilemez. Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve Yükümyolda’da çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, Yükümyolda, gerektiğinde kullanıcıya ait IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. Şu kadar ki, Yükümyolda, yürürlükteki mevzuat uyarınca yetkili makamlardan usulüne uygun olarak talep gelmesi halinde kullanıcının kendisinde bulunan IP ve kaydedilen log bilgisi dahil tüm bilgilerini ilgili yetkili resmi makamlarla paylaşabilecektir. Log dosyaları; IP adresi, internet servis sağlayıcısı, tarayıcı özellikleri, işletim sistemi gibi bilgileri içermektedir. Log dosyaları kişisel güvenliği ihlal eden amaçlar için kullanılmaz.

10- Yükümyolda, Kullanıcı tarafından sağlanan kişisel bilgileri (ad, soyad, cep telefon numarsı, e- posta adresi ve benzeri her türlü bilgiyi) ve firma bilgisini aşağıdaki amaçlar için kullanacaktır;

  • Ürün ve hizmetlerimizi sunmak,
  • Bilgilerinizi güncellemek,
  • Üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek,
  • İlginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek,
  • Basılı veya dijital yayınlar göndermek,
  • Elektronik posta ile bülten göndermek ya da bildirimlerde bulunmak,
  • Mobil uygulaması aracılığı ile bilgilendirme, tanıtım amaçlı uygulama içi mesaj göndermek (“push notification” dahil), SMS göndermek  Sorularınızı cevaplamak ve etkin bir müşteri hizmeti sunmak,
  • Yeni içerikler hakkında bilgi vermek.

Bu doğrultuda Yükümyolda, işbu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme mesajları gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla, Yükümyolda Sisteminde sunulan bildirimler, duyurular, uyarılar ve tanıtımlar ile ilgili bilgilendirme mesajlarının elektronik posta adresine ve/veya cep telefonlarına SMS veya uygulama içi mesaj olarak gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. E-posta adresinizi kullanıcı bilgilerinize kaydetmekle birlikte size e-postalar gönderileceğini kabul etmiş olursunuz. E-posta adresiniz hizmetlerimiz hakkındaki gelişmeler, değişiklikler ve diğer tanıtım içerikli mesajların gönderilmesi amacı ile de kullanılabilinir. Kullanıcı tarafından paylaşılan kişisel ve/veya firma bilgileriniz yasal olmayan amaçlar için, ticari ve reklam amaçlı kaygılarla hiç bir kişi ya da kurumla paylaşılmaz. Yükümyolda tarafından iletilen ve/veya iletilecek olan yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusundaki işbu içeriklerdeki ticari elektronik iletileri kullanıcı almak istemiyor ve almayı onaylamıyor ise, istenildiği zaman Yükümyolda içerisinde “Profilim” sayfasından ilgili seçenekleri tıklayıp mesajları önleyebilir. Yükümyolda bu şekilde mesaj gönderim listesinden Kullanıcının çıkışını sağlayacaktır. Bu seçeneğin dışında Kullanıcı dilediği herhangi bir zamanda www.YukumYolda.com alan adlı internet sitesinde ve yukarıda belirtilen iletişim bilgilerini kullanarak Yükümyolda ile irtibata geçerek kullanıcı isteklerini iletebilir. Ayrıca, Kullanıcılar Yükümyolda hesaplarındaki kişisel bilgilerinde her zaman düzeltme ve değiştirme yapabilirler.

11- www.YukumYolda.com alan adlı internet sitesinin ve mobil uygulamasının ismi, logosu, içeriği ve yazılımı, her türlü fikri ve mali hakkı Fleksnet’e aittir.

D-FESİH VE DEĞİŞİKLİKLER Yükümyolda ve Kullanıcı bu kullanıcı sözleşmesini dilediği zaman sona erdirebilir. Yükümyolda tarafından sunulan hizmetler zaman zaman önceden planlanmış veya plansız şekilde kesintiye uğrayabilir. Yükümyolda, sunulan hizmetlerin bir veya birkaçının ya da tamamının kesintiye uğratılması ya da süresiz olarak sona erdirilmesi halinde tüm haklarını saklı tutar. Önceden haber vererek ya da vermeksizin hizmetlerini sonlandırabilir.

Yükümyolda bu üyelik sözleşmesinin koşullarında, www.YukumYolda.com alan adlı internet sitesinin içeriğinde ve Uygulamada dilediği zaman ve tek taraflı olarak değişiklik, ayarlama ve güncelleme yapma hakkına sahiptir. Bu değişiklikler, ayarlamalar ve güncellemeler Yükümyolda’da yayınlandığı andan itibaren geçerlilik kazanmış sayılır. Bazen değişikliklerin ve güncellemelerin Kullanıcı tarafından görülebilmesi için mobil Uygulamanın güncellenmesi gerekebilir ve bunun için internet bağlantısına ihtiyaç olabilir. Uygulamayı kullanmaya başlayan  tüm kullanıcılarımız zaman zaman tarafımızdan güncellenen ve geliştirilen tüm hizmetlerden faydalanma hakkına sahip olacaktır. Bununla birlikte, Yükümyolda’yı başta kişisel sosyal medya hesaplarınızda (Facebook gibi) olmak üzere 3.kişiler ile bilgilendirme amacıyla paylaşabilir ve Sistemi kullanmaya davet edebilirsiniz. Kullanıcılar Yükümyolda’ya her yeni girişlerinde, güncellenmiş/değiştirilmiş/ayarlanmış maddeleri kabul etmiş sayılmaktadırlar.

Kullanıcı, Yükümyolda internet sitesinden sisteme kendi hesabıyla giriş yaptıktan veya Yükümyolda Uygulamasını mobil cihazına (cep telefonu, tablet vs.) kurup uygulamaya giriş yaptıktan sonra Yükümyolda hizmetlerini kullanmaya başlamış sayılır. Kullanıcı, işbu sözleşme hükümleri uyarınca verilecek hizmeti kullanmaya başladığı tarihten itbaren, sözleşmede belirtilen hak ve yükümlülüklere aykırı hareketleri ve/veya taahhütlerini yerine getirmemesi nedeniyle, Yükümyolda’nın ve/veya 3. kişilerin uğrayacağı her türlü zarar ve ziyanı derhal tazmin etmeyi ve Yükümyolda tarafından üyeliğinin iptal edilerek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebileceğini kabul ve taahhüt eder. Gerçek ve tüzel kişi-kurum- kuruluşların paylaşımlardan zarar görmesi ihtimalinden, paylaşımda bulunan Kullanıcı sorumludur.

E-ÜCRETLER Hoşgeldin hediye paketi haricinde YukumYolda.com Kullanıcıları, Yükümyolda sistemini kullanabilmek için hizmet paketi satın almalıdırlar. Hizmet paketi bedelleri havale veya banka kartı, kredi kartı veya benzer bir ödeme aracı ile anında online ödeme ile tahsil edilecektir. Online Ödeme Yöntemi seçeneği kullanılarak yapılan ödemelerde, kartın hamili haricinde bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde 23.02.2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10.03.2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.

Havale veya Online Ödeme Yöntemi ile ödemesi yapılmış hizmet satınalmalarında, sipariş karşılığı fiş/fatura Fleksnet tarafından tarafından hizmet alan adına düzenlenir.

Kullanıcı, satın almış olduğu hizmet paketi kapsamındaki araç kotası kadar araç atamasını Yükümyolda üzerinden taşıma iş emirlerine yapabilir. Araç kotası dolan Kullanıcı, yeni bir hizmet paketi satın alarak yeniden araç ataması yapmaya başlayabilir.

Yükümyolda ve mobil Uygulama kullanımının gerektirdiği her türlü iletişim-haberleşme giderleri, servis sağlayıcınız ile şahsi anlaşmanız dahilinde Kullanıcıya aittir.  

F-İHTİLAF İşbu sözleşme kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olup, bu kanunlara göre çözümlenecek ve İstanbul Anadolu yakası Mahkemeleri ve İcra Daireleri görev ve yer olarak yetkili olacaktır.

G-TEBLİGAT ADRESLERİ Kullanıcının, Yükümyolda’ya bildirdiği adres, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adres olarak kabul edilir.

Taraflar, mevcut adreslerindeki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski adreslere yapılacak bildirimlerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler. Kullanıcılar adres bilgilerini Yükümyolda içerisinde “Profilim” sayfasından diledikleri zaman değiştirebilirler.

İşbu sözleşme nedeniyle Yükümyolda’nın Kullanıcının kayıtlı e-posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirim aynen geçerli olup, e-postanın Yükümyolda tarafından gönderildiği tarihten itibaren 1 (bir) gün sonra Kullanıcıya ulaştığı ve okunduğu kabul edilecektir.

H-YÜRÜRLÜK Kullanıcılar bu Sözleşme’yi kabul edip etmemekte serbesttir. Kullanıcı Sözleşmesi onaylanmak sureti ile kabul edilmediği (keza istenen bilgiler girilerek aktivasyon işlemleri usulunce yapılmadığı) takdirde Yükümyolda hizmetleri (Kullanıcı Sisteme kayıt olmuş, ve/veya mobil cihazına Uygulamayı yüklenmiş olsa dahi) kullanılamaz.

Kullanıcı, bu kullanıcı sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı, tarafına ticari olan-olmayan elektronik iletişimler yapılmasına, ticari elektronik iletiler gönderilmesine izin (onay) vermiş ve genel olarak Yükümyolda ve içeriğindeki tüm özellik-servislerden (İmkânlar dâhil) Bilgilendirmeler-Kullanıcı Sözleşmesi’nde yazılı şartlarda istifade edebileceğini beyan ve kabul etmiş olur. İşbu kullanıcı sözleşmesi Kullanıcının www.YukumYolda.com sitesi üzerinde hesap açmış, Yükümyolda Uygulamasını indirip kurmuş ve ilgili üyelik formunu doldurmak suretiyle veya sosyal medya hesaplarından (Facebook, Google+, vb) geçerli ve Yükümyolda tarafından desteklenen birisi ile istenilen kişisel bilgilerini paylaşarak üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı ve süresiz olarak yürürlüğe girmiş olur. Sözleşme üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir ihtara gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.