E-Lojistik Bilgidir, Rekabettir

Çok değil on yıl öncesine gittiğimizde kullandığımız teknolojinin seviyesini çok net hatırlıyoruz; o zaman kullandığımız cep telefonları (iPhone bile henüz yoktu), evimizdeki veya iş yerimizdeki televizyonlar, internetin hızı ve kablosuz iletişim.. Bir de bugün ile kıyasladığımızda aradaki değişim çok çarpıcı. Teknoloji öylesine hızlı değişti ve gelişti ki bunun yansımasının internet üzerinden sunulan hizmetlerde de görülmesi kaçınılmazdı.

Elbette bu son on yıldaki teknolojik gelişime lojistik sektörümüz de kayıtsız kalamazdı. Her teknolojik tabanlı gelişim, yeni fikirlerin önünü açtı, teknolojik olarak yapılabilir kıldı. Her yeni fikir ise,  uygulayıcılarına sektörde yeni rekabet avantajı sağladı. Araçların konum takibinin yapılabilmesi, e-lojistik, online araç tedariği, online yük bulma gibi yeni nesil e-lojistik çözümleri hızla işimizin parçası olma yolunda ilerliyor.

Ancak, tıpkı on yıl öncesinin teknolojik gelişim seviyemiz ile bugünü karşılaştırmamız gibi, bugünden on yıl sonrasını hayal ettiğimizde beklentilerimiz bir hayli yüksek. Bugün için teknolojik yenilik ve çözüm adına sektörümüzde ne varsa, çok yakında bir kaç yıl öncesinin tuşlu telefonları gibi eskiyip demode olması kaçınılmaz. Dünya dönmeye, teknoloji gelişmeye ve yeni rekabetçi çözümler hayatımıza girmeye devam edecek.

Bu rekabette geri kalmamanın ve hatta rakiplerden bir adım önde olmanın yolu ise, e-Lojistik,  alt dalı olan e-Taşımacılık/Nakliye, e-Tedarik ve asıl önemlisi e-SCM (Supply Chain Management - Tedarik Zinciri Yönetimi) çözümlerini firmalarımızın kullanmaya başlamasından geçiyor. Firmalarımızın rekabetçi olmaları, ekonomik sürdürülebilirliği ve hatta gelecekte de varlıklarını devam ettirebilmeleri, bu elektronik çözümleri ne ölçüde başarıyla firmalarda kullandıklarıyla doğru orantılı olacaktır.

E-Lojistik ve alt türevlerinden bahsederken, elbette bu teknolojik altyapıyı ve servislerini sunabilecek, geleceğe firmanızı şimdiden hazırlayabilecek lojistik sektörüne özel hizmet sunan teknoloji tedarikçileri ile çalışmak, firmanızın gelecekteki başarıları için alacağınız stratejik önemde bir karar olacaktır. Bu kararı alırken, firmanızı geleceğe hazırlayacak, bunu yaparken de bugünkü taşımacılık, satın alma, müşteri hizmetleri gibi lojistik operayonu ihtiyaçlarınıza en etkili ve verimli çözümleri sunabilecek güvenilir lojistik teknolojisi tedarikçilerini bulmak, itiraf etmeliyiz ki pek de kolay değil.

Hem sizin lojistik operasyonu dilinizden anlayacak, hem güncel teknolojilere hakim, hem de verimli ve maliyet etkin çözümler sunabilen bir hizmet sağlayıcıyı bulmak hakikaten kolay bir iş değil. Yükümyolda olarak, lojistik firmalarının yalnızca bugünün değil yarının ihtiyaçlarını da karşılamak üzere e-Lojistik hizmetlerini sunmaya talibiz. Lojistik bilgidir. Bilgi ise daha etkili ve verimli lojistik operasyonu için en önemli bileşen. Daha verimli lojistik operasyonu ise rekabet gücü ve pazarda büyümenin ön şartı.

Biz size Yükümyolda ile, değer zinciriniz için hayati önemdeki "bilgi"yi kolayca yönetebilmenizi sağlıyoruz. Henüz tanışmadıysanız, size bir telefon ya da e-posta mesajı kadar yakınız